Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush dhe kryeministri japonez, Junichiro Koizumi kanë kërkuar bashkërisht që Korea Veriore menjëherë të spastrohet nga armët e saja bërthamore. Gjatë takimit me kryeministrin e Japonisë në Teksas, Bush ka thënë se dy vendet nuk do të tolerojnë armë bërthamore në Gadishullin Korean.
''Rëndësia e këtij takimi i fletë botës se Japonia dhe Shtetet e Bashkuara qëndrojnë krahë-për krahu lidhur me çështjen e armatimit bërthamor veri-korean'' , ka thënë presidenti i Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG