Ndërlidhjet

BAGDAD


Administratori civil amerikan i Irakut, Paul Bremer ka shpërndarë minsitrinë irakiane të Mbrojtjes dhe Informimit, institucione tjera të regjimit të Saddam Hussein dhe armatën irakiane, duke i deklaruar ilegale.
Ndërohë, Komanda Qëndrore amerikane tha se trupat në Irak kanë konfiskuar 2000 bloqe ari, 18 kilogram i rëndë secili që arrijnë vlerën totale prej 500 milion dollarë . Ari është gjetur në një kamion afër kufirit me Sirinë, bashkë me dy të dyshuar. Nuk u qarësua menjëherë se prej nga mund të vinte floriri.
XS
SM
MD
LG