Ndërlidhjet

ALGJER


Në Algjeri po arrijnë ekipe shpëtimtare dhe ndihmë ndërkombëtare pas tërmetit të pardjeshëm që ka marrë 1.600 viktima dhe ka plagosur rreth 7.000 të tjerë sipas njoftimeve më të reja.
Ekipet shpëtimtare thonë se qindra njerës akoma mund të ndodhen nën gërmadhat e objekteve të shembura nga tërmeti.
Algjeria sot ka filluar tre ditë zie kombëtare për viktimat e tërmetit.
XS
SM
MD
LG