Ndërlidhjet

BERLIN


Mardhëniet mes Gjermanisë dhe Shteteve të Bashkuara "asnjëherë nuk do të jenë si më parë" deklaroi Condoleezza Rice, këshilltare për Siguri e presidentit amerikan Bush.
Në një intervistë për javoren "Fokus", Rice thotë se ndërsa Uashingtoni po përpiqet të përmirësojë mardhëniet me Gjermaninë, ata po anashkalojnë kancelarin Schroeder dhe ministrin e jashtëm Fischer. Ky i fundit sipas Rice, nuk përmbush kushtet për të qenë burrështetas.
XS
SM
MD
LG