Ndërlidhjet

TEHERAN


Ministri i jashtëm polak, Vlodzimirez Cimosevic, po bisedon me zyrtarët iranianë lidhur me dërgimin e 7 mijë trupave polake në Irak.
Këto trupa do jenë të vendosura ndërmjet Bagdatit dhe qytetit jugor të Basrës, e populluar nga shumica shiite, të cilët kanë lidhje me shiitët iranianë.
XS
SM
MD
LG