Ndërlidhjet

NABLUS


Trupat izraelite kanë zhvilluar një numër operacionesh ushtarake në qytetin e Tulkaremit, në Bregun Perëndimor.
Burimet e sigurisë palestineze thonë se mbi 50 tanke dhe mjete të tjera të artilerisë së rëndë morrën pjesë në aksion.
Burimet izraelite pohojnë se këto masa ishin rezultat i informacioneve se aty po përgatiteshin sulme të reja terroriste.
XS
SM
MD
LG