Ndërlidhjet

PEKIN


Në Azi janë regjistruar raste të reja të të sëmurëve nga pneumonia vdekjeprurëse, e njohur me shkurtesën SARS.
Burimet zyrtare kineze pohojnë se gjatë ditës janë shënuar 34 raste të reja.
Deri tani nga kjo sëmundje në Kinë kanë humbur jetën 308 njerëz dhe janë infektuar mbi 5 mijë të tjerë.
XS
SM
MD
LG