Ndërlidhjet

ANKARA


Agjencia turke e lajmeve, Anadollia njofton se gjatë konfrontimeve në lindje të Turqisë është vrarë një kryengritës nga radhët e Partisë Kurde të Punës,e cila është shpallur e paligjëshme.
Konfrontimet kanë ndodhur në provincën Tunceli, ku armata ka ndërmarrë opercione sigurie që nga e marta, pas një konfrontimi të ngjashëm që la të vrarë dy ushtarë dhe dy kryengritës kurd.
XS
SM
MD
LG