Ndërlidhjet

ALGJER


Katër ditë pas tërmetit shkatërrues që goditi Algjerinë, bilanci i i viktimave ka arritur në 2.047 të vdekur dhe së paku 8.600 të plagosur.
Disa qindra njerës mungojnë dhe besohet se janë mbuluar nga gërmadhat e objekteve të shembura.
Krahas kësaj, mijëra njerës kanë mbetur pa strehim. Ndëkohë rritet revolta ndaj presidentit të Algjerisë, Abdelaziz Bouteflika për shkak se qeveria , siç thuhet ishte gjetur e papërgatitur.
XS
SM
MD
LG