Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri Ariel Sharon ka deklaruar se miratimi i planit të fundit paqësor për Lindjen e Mesme është hapi i parë në ''rrugën e gjatë dhe të vështirë'' drejt paqes që do të marrë disa vite dhe se Izraeli do të bëjë ''koncesione të dhimbshme'' në shkëmbim të paqes.
Ndërkohë Ministri i Jashtëm izraelit ka thënë se presidenti amerikan George Bush mund të ketë një samit me kryeministrin izraelit dhe kryeministrin palestinez në Jordan gjatë javës së ardhshme, por këto pohime të ministrit Silavan Shalom akoma nuk janë konfirmuar nga Shtëpia e Bardhë.
XS
SM
MD
LG