Ndërlidhjet

KABUL


Ushtarakët e Afganistanit konfirmuan se autoritetet kanë arrestuar para dy ditësh ish komandantin e lartë taliban, Mullah Janan afër Kandaharit.
Zyrtarët e Afganistanit thanë se Jannan dhe katër persona të tjerë planifikonin të vendosnin një bombë afër disa objekteve qeveritare në Kandahar.
XS
SM
MD
LG