Ndërlidhjet

BAGDAD


Trupat amerikane kanë zënë në veri të Irakut një automjet që transportonte bloqe ari në vlerë prej 100 milion dollarësh, kurse javën e kalura zurën afër kufirit të Irakut me Sirinë një kamion që barte 2.000 bloqe ari në vlerë prej 500 milion dollarësh.
Gjithashtu sot forcat amerikane gjetën 250 milionë dollarë në kacafortat e Bankës Qendrore në Irak të fundosur në ujë dhe të padëmtuar e thanë se paratë i takojnë po asaj banke dhe aty do të mbesin.
XS
SM
MD
LG