Ndërlidhjet

DUBAI


Burimet ushtarake amerikane kanë bërë të ditur se forcat e koalicionit kanë kapur dhe dy zyrtarë të tjerë irakianë, të cilët gjendeshin në listën e personave më të kërkuar.
Rreth gjysma e zyrtarëve të regjimit të Sadam Huseinit, që gjenden në listën e 55 më të kërkuarve, tashmë janë në duart e forcave të koalicionit.
XS
SM
MD
LG