Ndërlidhjet

BAGDAT


Një ushtar amerikan është vrarë dhe shtatë të tjerë janë plagosur, gjatë shkëmbim zjarrit, në qytetin irakian të Falluxhës.
Kapiteni i ushtrisë amerikane, David Connelly, ka sqaruar se trupat e koalicionit në kundërpërgjigjje kanë vrarë dy sulmues dhe kanë arrestuar 6 të tjerë.
XS
SM
MD
LG