Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Ministri pakistanez i naftës dhe burimeve natyrore, ka bërë të ditur se ndërtimi i një transportuesi gazi që lidh Turkmenistanin me Pakistanin, dhe që kalon përmes Afganistanit do fillojë vitin tjetër.
Projekti me një vlerë prej 3 miliardë e 500 milionë dollarësh do realizohet në dy vjet e gjysmë.
XS
SM
MD
LG