Ndërlidhjet

PEKIN


Kina ka përcaktuar 16 milionë dollarë si ndihmë për rindërtimin e Afganistanit.
Pekini i ka dhënë ndihma në vlerë prej 30 milionë dollarësh Kabulit gjatë vitit të kaluar si dhe i ka falur borxhet e shkuara.
XS
SM
MD
LG