Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri palestinez, Mahmoud Abbas tha se nesër do të takohet me kryeministrin izraelit, Ariel Sharon para se dy kryeministrat t'i bashkohen presidentit amerikan, George Bush në një samit trepalësh në Jordan, gjatë javës së ardhëshme.
Kryeministri Abbas ka thënë ai dhe Sharon do të diskutojnë lidhur me zbatimin e planit të fundit ndërkombëtar për arritjen e paqës në Lindjen e Mesme, të cilin e mbështesin Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG