Ndërlidhjet

JERUSALEM


Para takimit me presidentin e Shteteve të Bashkuara, kryeministri palestinez, Mahmoud Abbas tha se ai planifikon të takojë kryeministrin izraelit, Ariel Sharon për të diskutuar planin e paqës për Lidjen e Mesme.
''Ne do të diskutojmë për sendërtimin e planit të paqës, për fillimin e zbatimit të planit dhe për hapat që priten nga të dy palët'', ka deklaruar kryeministri palestinez.
XS
SM
MD
LG