Ndërlidhjet

BAGDAD


Koloneli amerikan Tim Madere, i ngarkuar për gjurmime në rajone ''të ndijëshme'' në Irak, tha se ekipi i tij nuk ka gjetur kurrfarë shenjash trupore në gërmadhat e objektit të bombarduar në fillim të luftës që dyshohej se ishte strehimore e Saddam Husseinit.
Tim Medare tha se lokacioni i bombarduar në 20 maj në periferit jug-lindore të Bagdadit ishte gjurmuar tre herë për ADN-në e Saddamit, por të gjitha gjurmimet kanë qenë të pasuksesëshme,.
Fati i ish presidentit irakian dhe djemëve të tij mbetet i panjohur.
XS
SM
MD
LG