Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit, Ariel Sharon dhe kryeministri palestinez, Mahmoud Abbas kanë filluar trakimin në Jerusalem ku pritet të diskutojnë mos-pajtimet lidhur me planin e paqës për Lindjen e Mesme të mbështetur nga Shtetet e Bashkuara.
Dy kryeministrat mbajnë takimin para samitit të ardhëshëm trebinarësh në Jordani me presidentin e Shteteve të Bashkuara, George Bush.
Udhëheqia palestineze e ka pranuar planin e paqës në tërësi, kurse Qeveria izraelite e ka pranuar gjithashtu, por me disa rezerva.
XS
SM
MD
LG