Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Kofi Annan u ka bërë thirrje liderëve të tetë vendeve më të industrializuara të botës që në samitin e tyre në Evian të Francës t'i japin përparësi çështjeve të varfërisë dhe zhvillimit.
Annan ka thënë se liderët e G-8 duhet të lënë anash mospajtimet midis tyre për çështje të ndryshme, përfshirë edhe Irakun.
XS
SM
MD
LG