Ndërlidhjet

GJENEVË


Në Gjenevë demostruesit protestuan kundër samitit të G-8 që mbahet gjatë uikendit në Francë, e disa hodhën gurë e thyen dritare.
Demostruesit kanë brohoritur parrulla kundër invadimit amerikano-britanik të Irakut, kundër kapitalizmit, kontrollit të migracionit dhe tregëtisë së lirë.
XS
SM
MD
LG