Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara gjatë samitit të javës së ardhëshme do të kërkojnë nga Izraeli dhe palestinezët të zotohen ndaj planit për paqë në Lindjen e Mesme.
Samiti trebinarësh midis presidentit George Bush dhe kryeministrave Ariel Sharon dhe Mahmoud Abbas mbahet ditën e martë në Jordan.
XS
SM
MD
LG