Ndërlidhjet

TEHERAN


Ministrat e Jashtëm nga Organizata e Konferencës Islamike, pas takimit në Iran kanë shpallur një deklaratë në të cilën bëjnë thirrje për rivendosjen e shpejtë të sovranitete të plotë të Irakut.
Deklarata denoncon dhunën dhe terrorizmin.
XS
SM
MD
LG