Ndërlidhjet

RAMALLAH


Ndihmës sekretari i Jashtëm amerikan, William Burns u takua në Ramallah me kryeministrin palestinez, Mahmoud Abbas që të përgadisë terrenin për samitin e ardhëshëm të presidentit George Bush për paqë në Lindjen e Mesme.
Bush ka thirrur samitin e 4 qershorit në Jordan me kryeminisrin izraelit dhe palestinez për t'a çuar tutje planin e paqës të mbështetur nga Uashingtoni që kërkon ndërprerjen e dhunës dhe hapa të dy-anëshëm që do të shpienin në themelimin e shtetit palestinez deri nga viti 2005.
XS
SM
MD
LG