Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat e Shteteve të Bashkuara bastisën sot Akademinë policore të Bagdadit dhe kanë arrestuar 15 oficerë të lartë që mbanin një mbledhje të fshehtë të partisë Baath të Saddam Hussein.
Këshilltari amerikan pran Ministrisë së Brendëshme irakiane, Bernard Kerik tha se arrestimet ishin bërë në pajtim me masat më të rrepta të debasifikimit që ka ndërmarrë administrata civile amerikane.
XS
SM
MD
LG