Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ushtria izraelite sot i ka lehtësuar kufizimet ndaj palestinezëve në Bregun Perëndimor dhe Rripin e Gazës, në prag të samitit të mbështetur nga Shtetet e Bashkuara.
Javën e ardhshme në Jordani, kryeministri izraelit Ariel Sharon, kryeministri palestinez Mahmoud Abbas dhe presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush do ta diskutojnë zbatimin e planit të ri për Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG