Ndërlidhjet

ROMË


Papa Gjon Pali i Dytë u takua me sekretarin e shtetit Colin Powell në Vatikan.
Vizita e sotme gjysëm private është e para e këtij niveli ndërmjet Papës dhe zyrtarëve amerikanë pas luftës në Irak, të cilën Vatikani e kundërshtonte.
Takimi konsiderohet si përpjekje për riparimin e marrëdhënieve mes dy palëve.
XS
SM
MD
LG