Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani u ka bërë ftesë Shteteve të Bashkuara t'i ndihmojnë në ndërtimin e reaktorit bërthamor, në mënyrë që t'i zbutë shqetësimet e Uashingtonit rreth ambicieve bërthamore të Teheranit.
Zëvendës ministri i jashtëm Hamit Reza Asefi tha se vendi i tij nuk do të lejojë inspektime më të thukta ndaj reaktorit të saj bërthamor, përderisa Shtetet e Bashkuara dhe vendet tjera nuk i ngritin sanksionet kundër Iranit.
XS
SM
MD
LG