Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia ka thënë se do dërgojë diplomatët e saj në Irak. Ky vendim erdhi pas deklarimeve të Shteteve të Bashkuara se nuk do t'i njihet statusi dhe imuniteti diplomatik personelit të ambasadave të akredituara në Bagdat gjatë regjimit të Sadam Huseinit.
Moska zyrtare ka theksuar se do të kthejë të njëtin ekip diplomatësh që ka qenë në Irak para luftës.
XS
SM
MD
LG