Ndërlidhjet

KANDAHAR


Forcat e dy grupeve rajonale, të dyja mbështetëse të presidentit Hamid Karzai, kanë zhvilluar luftime me njëra-tjetrën në jug të Afganistanit.
Mësohet se së paku dy ushtarë dhe një përkthyes civil janë vrarë.
Luftimet janë ndërprerë pas ndërhyrjes së trupave amerikane.
Ndërkaq në juglindje të Afganistanit katër automjete që transportonin karburant për forcat e koalicionit janë sulmuar.
XS
SM
MD
LG