Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Drejtori i FBI-së, Robert Mueller, po takohet me zyrtarë të lartë pakistanezë për të diskutuar përpjekjet në kapjen e elementëve të mbetur të rrjetit terrorist të Al-Kaidës.
Pakistani është një partner kyc i Uashingtonit në luftën kundër terrorizmit dhe ka mundësuar arrestimin e disa qindra anëtarëve dhe drejtuesve të rrjetit terrorist.
XS
SM
MD
LG