Ndërlidhjet

MADRID


Ministrat e jashtëm të NATO-s, të mbledhur në Madrid, kanë diskutuar gjatë ditës së sotme mundësitë për të ndihmuar Poloninë, e cila do marrë kontrollin e një zone sigurie në Irak.
Njëherësh ministrat qartësuan se Aleanca është e gatshme të marrë përsipër drejtimin e forcës ndërkombëtare të sigurisë në Afganistan dhe të marrë përsipër një rol të mundshëm në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG