Ndërlidhjet

ZAGREB


Kroacia ka hequr regjimin e vizave për shtetasit e Serbisë dhe Malit të Zi.
Ky vendim do të hyjë në fuqi më 10 qershor të këtij viti dhe do të zgjasë së paku për 6 muaj.
Sipas Zagrebit zyrtar ky vendim ishte marrë në kuadër të strategjisë për bashkëpunim rajonal, si kusht për integrimin në Bashkimin Evropian.
XS
SM
MD
LG