Ndërlidhjet

PEKIN


Kina nuk ka raportuar raste të reja të të infektuarve nga pneumonia vdekjeprurëse e njohur me shkurtesën SARS, si dhe nuk ka shënuar viktima të tjera.
Por Organizata Botërore e Shëndetësisë, OBSH, ka shprehur dyshimin për numrin e rasteve të paraqitura nga zyrtarët kinezë dhe mënyrën se si po jepen informacionet mbi SARS nga Pekini zyrtar.
XS
SM
MD
LG