Ndërlidhjet

BRUKSEL


Autoritetet belge kanë thënë se po hetojnë 10 letra që përmbanin materil toksik në formë pudre, të cilat janë dërguar në zyrat e kryministrit belg, dhe ato të ambasadave të Shteteve të Bashkuara, Britanisë dhe Arabisë Saudite.
Letrat janë dërguar gjatë dy ditëve të fundit, ndërsa dy punonjës të postave janë mjekuar pas problemeve me lëkurën, të shkaktuara nga kontakti me pudrën kafe.
XS
SM
MD
LG