Ndërlidhjet

SEUL


Shtetet e Bashkuara dhe Koreja e Jugut sot arritën marrëveshje për tërheqjen e trupave amerikane nga Zona e Demilitarizuar, e cila i ndan dy Koretë.
Në komunikatën e përbashkët, thuhet se ky hap e synon promovimin e mëtejmë të stabilitetit në rajon.
Trupat do të zhvendosen më në jug, por nuk përcaktohet koha e largimit të tyre.
XS
SM
MD
LG