Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Këshilli i Sigurimit ka kërkuar lirimin e vëzhguesve të Kombeve të Bashkuara, të cilët janë rrëmbyer nga një person i panjohur në rajonin ndërmjet Gjeorgjisë dhe Abhazisë.
Kryesuesi i radhës, ambasadori rus Sergei Lavrov ka bërë thirrje për lirimin e menjëhershëm dhe pa kusht të dy gjermanëve, një danezi dhe përkthyesit lokal.
XS
SM
MD
LG