Ndërlidhjet

STRASBURG


Parlamenti Evropian tha se nuk është i gatshëm t'i fillojë bisedimet për anëtarësimin e Turqisë në unionin.
Në rezolutën e miratuar, thuhet se Turqia duhet t'i ndërmarrë disa masa për ta merituar anëtarësimin në Bashkimin Evropian.
Rezoluta i bën thirrje Turqisë të formojë sistem të ri kushtetues dhe ligjor, ndërsa buxhetin ushtarak ta kontrollojë parlamenti.
XS
SM
MD
LG