Ndërlidhjet

BEOGRAD


Policia serbe ka arrestuar një grup të kriminelëve, që akuzohen për udhëheqjen e rrjetit të trafikimit të njerëzve nga Lindja e Largët në Evropën perëndimore.
Sipas zyrtarëve të policisë, organizata ka qenë e përhapur në Pakistan, Iran, Turqi, Kinë, Bullgari, Rumani, Serbi e Mal të Zi, Kroaci, Slloveni dhe vendet e Evropës perëndimore.
Sipas Departamentit amerikan të Shtetit, përmes këtij kanali janë trafikuar rreth 300 mijë njerëz në vit.
XS
SM
MD
LG