Ndërlidhjet

BERLIN


Ish ministri gjerman i financave dhe zëvendës kancelari Juergen Moelleman, sot ka bërë vetëvrasje duke u hedhur nga aeroplani, ndërkohë që në shtëpinë e tij policia kërkonte prova për fshehjen e tatimeve dhe finansimin ilegal të fushatës.
Një orë para ngjarjes, parlamenti i hapi rrugën hetimeve duke ia marrë atij imunitetin.
XS
SM
MD
LG