Ndërlidhjet

ANKARA


Turqia ka kërkuar nga izraelitët dhe palestinezët të përmbushin premtimet e marra në takimin në Jordani me presidentin amerikan George Bush.
Sipas Ministrisë së Jashtme turke "mesazhe pozitive kanë dalë nga ky takim", ndërkohë që të dyja palët duhet të zbatojnë të gjitha elementet e planit të paqes.
XS
SM
MD
LG