Ndërlidhjet

DUBROVNIK


Papa Gjon Pali i Dytë ka kryer procesin e lumturimit të motrës kroate Marija Petkovic, e cila ka ndihmuar të varfërit dhe të pambrojturit në Kroaci dhe në Amerikën Latine.
Meshën e lumturimit të saj e ndoqën mbi 50 mijë pelegrinë.
Udhëtimi i Papës në Kroaci është i 100-ti në rradhën e vizitave të Papës jashtë Selisë së Shenjtë.
XS
SM
MD
LG