Ndërlidhjet

GAZA


Rreth 6 mijë palestinezë kanë demonstruar në dy protesta të mbajtura gjatë ditës në Rripin e Gazës.
Protestat ishin organizuar nga militantët e Hamasit, të cilët kishin ndërprerë bisedimet me kryeministrin palestinez Mahmud Abas.
Në këto manifestime u kërkua që të mos ndërpritej rezistenca kundër pushtimit izraelit dhe manifestuesit hodhën poshtë marrëveshjen e arritur mes presidentit amerikan Bush dhe kryeministrave palestinezë e izraelitë, përkatësisht Abas e Sharon.
XS
SM
MD
LG