Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtëpia e Bardhë e ka cilësuar organizatën e militantëve palestinezë Hamas, si "armik të paqes".
Ndërsa, Richard Boucher, zëdhënësi i Departamentit të Shtetit me këtë rast ka thënë:
"Hamasi në këndvështrimin tonë është një organizatë terroriste. Ai mbjell dhunën dhe është përgjegjës për vrasjen e dhunshme të civilëve, përfshirë dhe një numër qytetarësh amerikanë."
XS
SM
MD
LG