Ndërlidhjet

ADELAIDE


Qeveria australiane ka deklaruar se nuk ka fallsifikuar informacionet e inteligjencës lidhur me armët e shkatërrimit në masë në Irak.
Kryeministri australian John Howard ka deklaruar se qeveria e tij ka ndjekur këshillat e shërbimeve të inteligjencës të ardhura nga Shtetet e Bashkuara dhe Britania e Madhe.
Australia ka qenë një nga pjesëmarrëset aktive në fushatën ushtarake në Irak.
XS
SM
MD
LG