Ndërlidhjet

VICENCA


Së paku 6 persona kanë vdekur dhe dhe 57 të tjerë janë plagosur, kur një autobus, i cili transportonte pasagjerë gjermanë, rusë dhe moldavë, është aksidentuar në Italinë e veriut.
Aksidenti ka ndodhur derisa autobusi është përplasur në hyrje të një tuneli.
XS
SM
MD
LG