Ndërlidhjet

KABUL


Së paku katër ushtarë gjermanë janë vrarë dhe 30 të tjerë janë plagosur në një sulm që duket të jetë atentat vetvrasës.
Sulmi u drejtua kundër një autobusi që transportonte ushtarë gjermanë në kryeqytetin afgan Kabul.
Atentati është realizuar përmes një veture të mbushur me lëndë shpërthyese.
Kancelari gjerman Gerhard Schreder dhe presidenti afgan Hamid Karzai e kanë cilësuar sulmin si akt terrorist.
XS
SM
MD
LG