Ndërlidhjet

DUBLIN


Ka përfunduar me rezultatin 2:1 ndeshja e futbollit mes Shqipërisë dhe Irlandës, e vlefshme për eliminatoret e kampionatit evropian, që do mbahet në Portugali.
Goli i fitores për Iralndën që në fakt një autgol i shënuar nga mbrojtësi kuqezi Aliaj në minutat shtesë të lojës.
XS
SM
MD
LG