Ndërlidhjet

UASHINGTON


Uashingtoni me vendosmëri e mbështet kryeministrin palestinez Mahmoud Abbas, ndërsa plani i paqes për Lindjen e Mesme nuk duhet të dalë nga binarët pas ngjarjeve të fundit, tha këshilltarja për Siguri Kombëtare. Condoleezza Rice tha se Izraeli dhe Palestinezët duhet ta vazhdojnë atë që e filluan në samitin e javës së kaluar.
XS
SM
MD
LG